Informace

Další informace kolem příprav

Další informace kolem příprav


image
Loňská objížďka

Loni se na trase na třetím kilometru opravoval plynovod a místo se objíždělo. Pokud by na výjezdu někdo upadl a sesedalo by se z kola, může se použít objízdná trasa vlevo. Je o něco delší, ale rychlejší. 

image
PRIZE MONEY 10 000Kč

Tak jako loni máme připraveny PRIZE MONEY. V každé kategorii se vyhlašují první tři nejrychlejší jezdci, kteří obdrží poháry a věcné ceny. Také letos získají v absolutním pořadí první tři muži a první tři ženy na trase 30 km navíc Prize Money v hodnotě 10 000 Kč. Muži 1. místo 3000, 2. místo 2000, 3. místo 1000, Ženy 1. místo 2000, 2. místo 1200, 3. místo 800.

image
Vyvrácený strom

Vichřice vyvrátila na trasu velký strom. Bez těžké techniky s tím nic neuděláme. Kořen je osekaný, co nejvíc to šlo, ale i tak částečně překáží. Dá se to vyjet a kdo si netroufne může použít pomocné schůdky a vyběhnout si to. Jedá se o 19.km po sjezdu do Kravího dolu, týká se to pouze 30km tratě.

image
První změna na trase.

Lesy ČR nám zakázali použít zkratku lesem z ulice Balbínová. Pojde se kousek dál asi 100 m za lesní školku a lesní cestou doprava se bude pokračovat na původní trasu.

image
Zábrana za mostkem 

Pozice na mapě 49.8770614N, 18.1963342E je tam pásek bez elekřiny. Kdo si chce vyzkoušet výjezd přes mostek může pasek podlézt. Je tam jen dočasně, aby kůň neutíkal. V den závodu tam nebude a louka bude posečená.

image
Návrh trika

Triko pro dospělé pro letošní rok.

image
Většina úseků je vyčištěna od listí

Trať před občerstvovačkou a sjezd do kravího dolu po serpentinách je od listí vyčištěný. Těsně před závodem bude označený páskou.

image
Jsou odstraněny napadané stromy

Po prvním sjezdu, pod hájenkou a nad chatami, jsou napadané stromy z tratě odstraněny.

image
Mostky

Všechny mostky jsou zkontrolovány, opraveny, nebo postaveny znova.

image
Pro méně zdatné cyklisty

Hobby trať v délce 19km také otevřeme.

image
Dětské závody

Připrávíme trasy pro děti všech věkových kategorií.

image
Některe mostky jsou po zimě rozbité

Pokusíme se je opravit nebo vyměnit.

image
Stavební úpravy nás letos nečekají

Loni jsme byli jen díky Biskupským lesům upozorněni na probíhající stavební úpravy výměny plynovodu procházející traťí závodu a jen díky vstřícnosti stavební firmy se mohl závod uskutečnit.

image
Vynasnažíme se ponechat trať ve stejné podobě jako v minulých letech.

Pokud nebudou v lese nějaké překážky a rozbité cesty necháme trať stejnou.

image
Obhlídka tratě po zimě

Některé úseky jsou zničené lesní technikou.